Jak wybrać źródło dodatkowego ogrzewania domu lub mieszkania?

piecyki wolnostojąceCzy zamiast tradycyjnego kominka w naszym domu może zagościć piecyk wolnostojący? Okazuje się, że nie ma powodów, aby kwestionować zasadność wprowadzenia takiego właśnie rozwiązania. Piecyki wolnostojące okazują się wcale nie mniej wydajne niż klasyczne paleniska, a do tego sprawdzają się znakomicie jako źródło dodatkowego ogrzewania zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia nie tylko z niewielkim metrażem, ale i dość słabymi stropami. Warto zatem wzbogacić naszą wiedzę na ich temat. Oczywiście, mówiąc o piecykach na drewno powinniśmy mieć świadomość tego, że nie dają one ciepła porównywalnego z tym, jakie otrzymujemy dzięki tradycyjnemu palenisku, nie są to więc rozwiązania przygotowane z myślą o osobach zastanawiających się nad sposobami ogrzewania całego mieszkania.

piecyk wolnostojącyNie można jednak zakwestionować ich atrakcyjności wizualnej docenianej już choćby dlatego, że o montażu piecyka można myśleć wszędzie tam, gdzie brakuje nam miejsca na tradycyjny kominek. Na uwagę zasługuje i to, że wcale nie musimy ograniczać się do jednego tylko modelu. W sprzedaży dostępne są piece uniwersalne, które budzą zainteresowanie bez względu na to, w jakim wnętrzu się znajdują, nie brakuje jednak również rozwiązań stylowych, jak gdyby stworzonych do tego, aby brylować w eleganckim salonie. Dostępne są nawet nowoczesne rozwiązania wykonane ze stali i aluminium znakomicie sprawdzające się wszędzie tam, gdzie stawia się na awangardowy wystrój. Nie musimy obawiać się też, że wielkość piecyka nie spełni naszych oczekiwań. Najmniejsze z dostępnych rozwiązań nie potrzebują nawet całego metra kwadratowego powierzchni, największe zaś imponują swoimi rozmiarami oraz tym, że mogą być wykorzystywane do ogrzewania salonu dużej wielkości.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do kominka, piec wolnostojący możemy bez przeszkód rozebrać i zabrać ze sobą wówczas, gdy szykujemy się do przeprowadzki. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również duże przeszklone drzwiczki, jeśli więc lubimy patrzeć na płonący ogień, możemy rozkoszować się nim do woli. Oczywiście, idealny piecyk powinien cieszyć nas nie tylko swoim wyglądem, ale i parametrami, powinniśmy więc zastanowić się nad tym, czego oczekujemy. Inaczej wybiera się piecyki, które pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną, a inaczej takie, które zagwarantują nam ciepło w zimowy dzień.

Powiązane artykuły

Piecyki wolnostojące na drewno

Caminetti Montegrappa - ciepło we włoskim stylu

Caminetti Montegrappa to włoska firma produkująca piecyki wolnostojące na drewno i pellet.

Dzięki długoletniemy doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze technicznej firmie udało się stworzyć ciekawe serie produktów charakteryzujące się funkcjonalnością oraz niebanalnym stylem łączącym w sobie nowoczesność oraz tradyjność.