Piecyki na drewno - opalanie drewnem wróciło do łask

piecyk do opalania drewnemO opalaniu drewnem mówi się z coraz większym uznaniem, nie można więc nie dostrzec i tego, że wiele gospodarstw w ostatnich latach decyduje się właśnie na wykorzystanie tego surowca opałowego. Piecyki grzewcze opalane naturalnym drewnem pojawiają się na wsiach, nie stronią od nich jednak również mieszkańcy domów znajdujących się na przedmieściach. Trudno się temu dziwić, skoro ceny oleju opałowego, prądu oraz gazu systematycznie rosną, podczas gdy ceny drewna utrzymują się na tym samym, możliwym do zaakceptowania poziomie. O popularności drewna jako materiału opałowego przesądza przynajmniej kilka czynników, nie można więc nie docenić i tego, że wysoki poziom osiąga zarówno technika wyrabiania drewna opałowego, jak i technika samych kotłów grzewczych.

Oczywiście, nie każde drewno jest w jednakowym stopniu warte naszej uwagi, jego wartość jest zaś uzależniona nie tylko od jego rodzaju, ale również od postaci, sposobu, w jaki się je uzyskuje, a nawet od wilgotności. Informacje na temat jego wartości opałowej podaje się w jednostkach objętości (zwłaszcza w metrach sześciennych), choć często mówimy o niej również podając masę właściwą przeliczoną na metry przestrzenne. Mówiąc o różnicach warto wspomnieć o drewnie liściastym i iglastym podkreślając, że palma pierwszeństwa przynależy temu drugiemu. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy zdecydować się na palenie drewnem nie mogą nie zgodzić się z tym, że istnieje przynajmniej jeszcze jeden argument uzasadniający taki krok. W tym kontekście mówimy o korzyściach płynących dla środowiska naturalnego, drewno jest bowiem surowcem odnawialnym. Niestety, nawet najwyższej jakości drewno iglaste nie zda się nam na wiele, jeśli zapomnimy o zaleceniu mówiącym o tym, aby korzystać przede wszystkim z drewna suchego, którego wilgotność nie przekracza 20 procent.

Powiązane artykuły

Piecyki wolnostojące na drewno

Caminetti Montegrappa - ciepło we włoskim stylu

Caminetti Montegrappa to włoska firma produkująca piecyki wolnostojące na drewno i pellet.

Dzięki długoletniemy doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze technicznej firmie udało się stworzyć ciekawe serie produktów charakteryzujące się funkcjonalnością oraz niebanalnym stylem łączącym w sobie nowoczesność oraz tradyjność.