Kozy na drewno znowu w modzie!

koza opalana drewnemMówienie o zaletach pieców wolnostojących znanych też jako kozy nie jest łatwe, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które nie budzą najlepszych skojarzeń. Często mówi się o nich jako o synonimie biedy i prowincji, trudno więc dziwić się, że mamy do czynienia z niejednym uprzedzeniem. Na szczęście, liczba przeciwników „kóz” systematycznie się zmniejsza, a ich zalety stają się widoczne nie tylko dla znawców tematu, ale i dla laików. Które z nich wydają się najbardziej istotne? Na pierwszy plan wysuwa się to, że kupując piece wolnostojące mamy do czynienia z rozwiązaniami atrakcyjnymi wizualnie.

Można je wykorzystywać tak w klasycznym, jak i w nowoczesnym pomieszczeniu, za każdym razem mamy przy tym pewność, że właśnie tam jest ich miejsce. Co więcej, o kozach na drewno coraz częściej mówi się jako o rozwiązaniach, które są w stanie dogrzewać naprawdę duże powierzchnie nie tracąc nic ze swojej nastrojowości. Oczywiście, nie są to rozwiązania, w posiadanie których moglibyśmy wejść za darmo, okazuje się jednak, że koszty związane z ich posiadaniem nie są wcale duże, na pewno zaś są mniejsze niż te, które generuje klasyczny kominek.

kozy do palenia drewnemSame piece mogą być wykonywane z wielu materiałów. Najczęściej mamy do czynienia z rozwiązaniami stalowymi i żeliwnymi, bez trudu znajdziemy jednak i te, do produkcji których wykorzystano szkło hartowane oraz kafle ceramiczne. Ceny ceny pieców także charakteryzuje duży stopień zróżnicowania, mamy więc do czynienia zarówno z nieskomplikowanymi rozwiązaniami za kilkaset złotych, jak i z propozycjami, które można nabyć dopiero po zapłaceniu kilkunastu tysięcy. Nie bez znaczenia wydaje się i to, jaką moc grzewczą będzie posiadało nasze urządzenie.

Najmniejsze piece nie przekraczają czterech kilowatów, nie brakuje jednak i takich, które mają ich kilkanaście. Warto pamiętać i o tym, jak ważny jest wybór właściwego materiału grzewczego. Bez trudu znajdziemy kozy opalane węglem, znacznie większą popularnością cieszą się jednak piece, do palenia w których wykorzystywany jest pellet, brykiet albo drewno liściaste. A co z kosztami dodatkowymi? Tu możemy odetchnąć z ulgą, nie ma o nich bowiem mowy, piec nie wymaga bowiem budowy specjalnego kominka i z powodzeniem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie posiada dojście do przewodu kominowego.

Powiązane artykuły

Piecyki wolnostojące na drewno

Caminetti Montegrappa - ciepło we włoskim stylu

Caminetti Montegrappa to włoska firma produkująca piecyki wolnostojące na drewno i pellet.

Dzięki długoletniemy doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze technicznej firmie udało się stworzyć ciekawe serie produktów charakteryzujące się funkcjonalnością oraz niebanalnym stylem łączącym w sobie nowoczesność oraz tradyjność.